Yhteystiedot

EduFutura Jyväskylän yhteystiedot

Oppimisen uudistaminen: koulutussuunnittelija Outi Ruusuvirta-Uuksulainen, +358 40 801 0835, outi.h.ruusuvirta@jyu.fi
Kärkitiimit: koulutuskoordinaattori Niina Helin, +358 40 341 5317, niina.helin@gradia.fi
Viestintä:  viestintäasiantuntija Tiina Riuttanen, +358 40 341 5853 tiina.riuttanen@gradia.fi
Tuottaja: Tuottaja Mikael Minkkinen, + 358 40 836 8912, mikael.minkkinen@jamk.fi
Liikunnan työelämäprofessori Sami Kalaja, + 358 40 823 4818, sami.p.kalaja@jyu.fi
Tekninen avustaja Maria Hämäläinen, +358 50 442 6556 maria.e.hamalainen@jyu.fi

Tutustu meihin tarkemmin!

EduFutura-ristiinopiskelun yhteyshenkilöt

JAMK: koordinaattori Katja Räsänen, +358 40 145 4863, katja.rasanen@jamk.fi
JYU: erityisasiantuntija Terhi Skaniakos, +358 40 805 3374, suunnittelija Sanna Vierimaa, +358 50 439 2260, edufutura@jyu.fi
Gradia: projektipäällikkö Mira Ruth-Viitanen, +358 40 341 5832, mira.ruth-viitanen@gradia.fi

EduFutura suunnittelutiimi

Kehitysjohtaja Leena Liimatainen, Jyväskylän ammattikorkeakoulu, +358 40 821 9435, leena@liimatainen@jamk.fi
Kehitysjohtaja Jarkko Pirkkalainen, Jyväskylän yliopisto, +358 40 737 3364, jarkko.pirkkalainen@jyu.fi
vs. kehittämisjohtaja Merja Salminen, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia, +358 40  341 6218, merja.salminen@gradia.fi

EduFutura-koordinaattorit

Lyseon lukio: opo Minna Lehtonen
Schildtin lukio: Lassi Pyykkö
Norssin lukio: Hanna Närhi

Gradia ammatillinen koulutus

Matkailu- sekä ravintola- ja cateringalat: Mira Ahtila
Logistiikka, rakennusala ja kone- ja tuotantotekniikka: Janne Kaija
Gradia Jämsän kaikki alat: Risto-Matti Koskinen
Musiikki: Mia Kärkkäinen
Sosiaali- ja terveysala: Anu Nieminen
Liiketoiminta ja yrittäjyys: Minna Paavilainen
Sosiaali- ja terveysala, liikunta-ala + yhteiset tutkinnon osat: Markus Rämä
Tekniikka: Juha Toivanen
Muut alat: Mira Ruth-Viitanen
Yhteystiedot: etunimi.sukunimi@gradia.fi

Postiosoite: Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia/ EduFutura, PL 472, 40101 Jyväskylä
Käynti- ja tavaroiden toimitusosoite: Jyväskylä koulutuskuntayhtymä Gradia/EduFutura, Viitaniementie 1A, 40720 Jyväskylä. EduFuturan puh. +358 40 341 5853

Ideoita ja palautetta EduFuturan kehittämiseksi

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.