Yhteystiedot

EduFutura Jyväskylän yhteystiedot

Oppimisen uudistaminen: koulutussuunnittelija Katja Räsänen, +358 40 145 4863, katja.rasanen@jamk.fi 
Kärkitiimit: kehittämisasiantuntija Niina Helin, +358 40 341 5317, niina.helin@gradia.fi
Viestintä:  viestintäasiantuntija Tiina Riuttanen, +358 40 341 5853 tiina.riuttanen@gradia.fi
Tuottaja: Tuottaja Mikael Minkkinen, + 358 40 836 8912, mikael.minkkinen@jamk.fi
Liikunnan työelämäprofessori Sami Kalaja, + 358 40 823 4818, sami.p.kalaja@jyu.fi
Sote-strategian vastuuvalmistelija Jaana Mäkelä, + 358 400 917 386, jaana.makela@jamk.fi 
Tekninen avustaja Maria Hämäläinen, +358 50 442 6556 maria.e.hamalainen@jyu.fi

Tutustu meihin tarkemmin!

EduFutura-ristiinopiskelun yhteyshenkilöt oppilaitoksissa

JAMK: suunnittelija Katja Räsänen, +358 40 145 4863, katja.rasanen@jamk.fi
Gradia: projektipäällikkö Mira Ruth-Viitanen, +358 40 341 5832, mira.ruth-viitanen@gradia.fi
JYU: suunnittelija Sanna Vierimaa, +358 50 439 2260, erityisasiantuntija Terhi Skaniakos, +358 40 805 3374, edufutura@jyu.fi
JYU avoin yliopisto orientoivat opinnot: koulutuspäälliköt Susanna Nummi susanna.nummi@jyu.fi  tai Paula Savela paula.savela@jyu.fi.
Yhteys avoimen yliopiston opintopalveluihin. Jos sinulla on kysyttävää ilmoittautumisesta, opiskelusta tai opintojen suunnittelusta, ota yhteyttä avoimen yliopiston opintopalveluihin HelpJYUpalvelussa. Näet sieltä HelpJYU palvelusta ohjeita opintoihin ilmoittautumiseen ja opiskeluun liittyen. 

EduFutura suunnittelutiimi

Kehitysjohtaja Leena Liimatainen, Jyväskylän ammattikorkeakoulu, +358 40 821 9435, leena@liimatainen@jamk.fi
Kehitysjohtaja Jarkko Pirkkalainen, Jyväskylän yliopisto, +358 40 737 3364, jarkko.pirkkalainen@jyu.fi
Kehittämisjohtaja Anu Tokila, Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia, +358 40 341 5141, anu.tokila@gradia.fi 

EduFutura-koordinaattorit

Ammatillinen koulutus
Matkailu- sekä ravintola- ja cateringalat: Mira Ahtila
Logistiikka, rakennusala ja kone- ja tuotantotekniikka: Janne Kaija
Gradia Jämsän kaikki alat: Risto-Matti Koskinen
Musiikki: Mia Kärkkäinen
Sosiaali- ja terveysala: Anu Nieminen
Liiketoiminta ja yrittäjyys: Minna Paavilainen
Sosiaali- ja terveysala, liikunta-ala + yhteiset tutkinnon osat: Markus Rämä
Tekniikka: Juha Toivanen
Muut alat: Mira Ruth-Viitanen
Yhteystiedot: etunimi.sukunimi@gradia.fi

Postiosoite: Jyväskylän koulutuskuntayhtymä Gradia/ EduFutura, PL 472, 40101 Jyväskylä
Käynti- ja tavaroiden toimitusosoite: Jyväskylä koulutuskuntayhtymä Gradia/EduFutura, Viitaniementie 1A, 40720 Jyväskylä. EduFuturan puh. +358 40 341 5853

Ideoita ja palautetta EduFuturan kehittämiseksi

  • Kenttä on validointitarkoituksiin ja tulee jättää koskemattomaksi.